Gdzie nagrywają najpopularniejsze programy rozrywkowe TV w Warszawie?

Wydarzenia, eventy, artykuły, informacje

Gdzie nagrywają najpopularniejsze programy rozrywkowe TV w Warszawie?

Wiele osób oglądając różnego rodzaju programy telewizyjne zastanawia się gdzie nagrywają programy TV? Czasami nie zdajemy sobie sprawy,że dwa różne programy (np. reality show) nagrywane są w tym samym miejscu! To samo tyczy się wielkości studia – na telewizorze wydają się wszechstronne i ogromne,co w rzeczywistości jest nieprawdą – studia są o wiele mniejsze niż wyglądają na ekranie telewizora.

Przygotowaliśmy zestawienie popularnych programów wraz z lokalizacją,w której odbywają się nagrania. Miłej lektury!

Gdzie nagrywają programy TV w Warszawie?

1. Must be the music – Tylko muzyka (Polsat) – Muzyczne show, które wypromowało kilkudziesięciu wykonawców. Emitowane było na Polsacie od 2011 roku aż do wiosny 2016!

fot. Polsat

Od początku odcinki kręcone były w Hali Mera przy ul. Al. Bohaterów Września 6/12 , na warszawskiej Ochocie.

2. Kabaret na żywo (Polsat) –  „Kabaret na żywo” to cotygodniowy show kabaretowy, emitowany w każdą niedzielę o godz. 20:00. To właśnie ten program zastąpił popularne talent show (przyp. Must be the music – tylko muzyka)

fot. teleman.pl

Jak się domyślacie – na początku odcinki kręcone były również w Hali Mera przy ul. Al. Bohaterów Września 6/12 , na warszawskiej Ochocie. W drugiej edycji twórcy zmienili miejsce nagrań na ATM Studio mieszczące się przy ul. Wał Miedzeszyński 384. Jakby tego było mało, od trzeciej edycji nagrywano w studiu Cyfrowego Polsatu, które znajduje się przy ul. Łubinowej 4A.

3.  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (Polsat) – Popularny program rozrywkowy,w którym udział biorą gwiazdy. Przed nimi cotygodniowe wyzwania na parkiecie, z których rozlicza ich Jury.

Odcinki realizowane są w ogromnym Studio ATM na jednej z hal. Studio ATM składa się bowiem aż z 6 hal! Mieści się przy ul. Wał Miedzeszyński 384.

4. The Voice of Poland (TVP 2) – Program telewizyjny typu talent show. Celem programu jest odkrycie talentów wokalnych.

fot. materiały TVP

Wszystkie odcinki realizowane są w Studio ATM przy ul. Wał Miedzeszyński 384 (W pierwszej edycji etap przesłuchań w ciemno kręcony był w siedzibie TVP przy ul. Woronicza)

5. Twoja Twarz Brzmi Znajomo (Polsat) – Zaskakujące wcielenia polskich artystów do złudzenia przypominające prawdziwe ikony polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

fot. Polsat/M. Zawada

Przez 4 edycje nagrania realizowane były w Hali Mera przy ul.Al. Bohaterów Września 6/12. Od 5 edycji twórcy programu wykorzystują do nagrań studio Cyfrowego Polsatu (ul. Łubinowa 4A)

6. Kuba Wojewódzki (TVN) – talk-show prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego. Emitowany od 2002 roku.

fot. TVN

Odcinki kręcone są w Trancolor Studio na obrzeżach Warszawy (ul.Szeligowska 48)

7. Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia (Polsat) – Program telewizyjny dotyczący gotowania. Kulinarny kunszt, wyścig z czasem, gigantyczny stres i presja. Emocje na granicy histerii, walka z sobą w dążeniu do przygotowania perfekcyjnego dania.

fot. Polsat

Odcinki powstają w Studio ATM przy ul. Wał Miedzeszyński 384 w hali „E” .

8. MilionerzyKultowy program, w którym do wygrania jest aż 1 mln złotych! Teleturniej „Milionerzy” będzie nadawany od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55 na antenie TVN (od 13 lutego 2017 roku).

fot. TVN

Do 2018 roku odcinki kręcone były w Trancolor Studio na obrzeżach Warszawy (ul.Szeligowska 48). Od 2019 roku nagrywane są w Sękocinie Starym (studio TVN SCENO-KREACJE)

9. Familiada – Ten teleturniej zna chyba każdy! Emitowany w TVP2 od 17 września 1994 roku i prowadzony od początku przez Karola Strasburgera.

fot. TVP Familiada/Facebook

Program nagrywany jest w studio TV, które ulokowane jest przy ul. Inżynierskiej 4.

Jak można zauważyć – konkretne stacje mają swoje upodobane studia, w których realizują swoje produkcje. Scenografia potrafi zdziałać cuda!