Jak dojechać z Dworca Centralnego na Stare Miasto w Warszawie komunikacją miejską?

Wydarzenia, eventy, artykuły, informacje

Jak dojechać z Dworca Centralnego na Stare Miasto w Warszawie komunikacją miejską?

Wiele osób, które przyjeżdzają do Warszawy niewątpliwie mają w planach swojego zwiedzania warszawską Starówkę – nic dziwnego, jest to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Warszawie. Kawał historii i świetny klimat miejsca, a również wspaniałe widoki, jak choćby na Stadion Narodowy przyciągają wielu turystów każdego miesiąca. Chcąc zminimalizować stres spowodowany dojazdem – przedstawię jak najłatwiej dojechać z Dworca Centralnego na Stare Miasto komunikacją miejską. Zobaczysz jakie to łatwe – krok po kroku.

BILETY

Warto zacząć od kwestii biletów – kupimy je w każdym kiosku lub biletomatach usytuowanych przy większości przystanków oraz przy wejściach do metra (poniżej wstawiam dwa rodzaje biletomatów – obsługiwane przez dwie różne firmy) Jeśli nie uda nam się kupić biletów w ten sposób, pozostaje jeszcze opcja numer trzy – biletomat w autobusie.

W obu przypadkach płatność możliwa gotówką oraz kartą płatniczą. Obsługiwane wersje językowe to: polski, angielski, niemiecki, rosyjski.

W mobilnych biletomacie (w autobusach, tramwajach, SKM) zapłacimy tylko kartą oraz płatnością typu PayPass. Biletomat znajdziecie przy drugich drzwiach w autobusach.

Jaki bilet kupić?

Jeśli bierzemy pod uwagę sam dojazd na Stare Miasto to wystarczy bilet 20-minutowy na 1 strefę. Cena za bilet ulgowy to 1,70 zł, a za normalny 3,40 zł. Warto zaznaczyć, że taki bilet upoważnia nas do dowolnej ilości przejazdów, dowolnym autobusem, tramwajem przez 20 minut od chwili skasowania biletu. Jeśli obawiamy się korków bądź objazdów to warto zastanowić się nad biletem 75-minutowym, aby bez stresu spokojnie dojechać do celu. Jednak zdecydowanie w większości przypadków spokojnie wystarczy 20-minutowy.

fot. wtp.waw.pl
fot. wtp.waw.pl

Jak dojechać z Dworca Centralnego na Stare Miasto?

Musimy udać się na pętle Dworca Centralnego, która znajduje się pomiędzy dworcem, a galerią handlową “Złote Tarasy”.

fot. wikipedia

Znajdujemy konkretny przystanek o nazwie “Dworzec Centralny 23” – stamtąd odjeżdza nasz autobus linii 160. Dojedziemy nim bezpośrednio do naszego celu. Do przejechania mamy 7 przystanków – wysiadamy na “Stare Miasto 01”.

Tak wygląda nasz przystanek końcówy
fot. google maps

Wysiadając możemy zauważyć na górzę początek Starówki. Teraz zostaje przejście schodami do góry i jesteśmy!

fot. google maps

Oczywiście możemy tam również dojechać taksówką/uberem/boltem, jednak naprawdę warto skorzystać w tym przypadku z komunikacji miejskiej, która cenowo zdecydowanie bije na głowę taksówki, a jeśli chodzi o czas dojazdu – praktycznie ten sam.