Kolejna wielka sieć znika z galerii handlowej!

Wydarzenia, eventy, artykuły, informacje

Kolejna wielka sieć znika z galerii handlowej!

Wygląda na to, że to nie koniec problemów w galeriach handlowych. Kilka dni temu ogłoszono, że Empik zamknie ponad 40 sklepów stacjonarnych w galeriach handlowych. Z kolei zdaniem prezesa firmy 4F – przy zachowaniu przedkryzysowego poziomu czynszów handel nadal będzie ponosił gigantyczne straty. Uważa, że to będzie rzeź najemców. I po części jego słowa się spełniają. Tym razem wycofuje się kolejny, wielki najemca – sieć CityFit poinformowała, że zamyka swoją siłownię w Sadyba Best Mall.

Klub o powierzchni 1580m2 funkcjonował w Sadyba Best Mall nieco ponad rok. Cieszył się dużą popularnością ze względu na dobrą lokalizację, a mimo to nie przetrwał kryzysu. Pierwszy dzień odmrażania galerii handlowych przyniósł rozczarowującą wiadomość dla wielu karnetowiczów:

Właściciele klubu robili co w ich mocy, aby zachować dla Was to miejsce. Walczyli o nie mimo, że klub od dłuższego czasu nie osiągał zakładanych wyników finansowych. Do pewnego momentu byli w stanie akceptować taką sytuację, wierząc, że to miejsce z czasem rozwinie się tak, jak inne kluby działające pod szyldem CityFit. Niestety okres, w którym z powodu epidemii klub nie może normalnie funkcjonować, przyczynił się do dalszego spadku jego rentowności.

Jednocześnie chcemy z całą mocą podkreślić, że sytuacja dotyczy tylko tego klubu. Pozostałe kluby działające pod szyldem CityFit są gotowe na ponowne otwarcie w terminie zgodnym z wytycznymi administracji rządowej.”czytamy w komunikacie prasowym CityFit.

Domysły o zamknięciu pojawiły się już 1 maja, kiedy to zauważono, że zdjęto banery reklamowe i szyldy przed centrum handlowym. Internauci zauważyli również, że zniknęły okleiny drzwi z logotypami przed samym wejściem do lokalu. Niestety dzisiaj domysły potwierdziły się. Pozostaje teraz pytanie – kto będzie następny?