TOP 10 ATRAKCJI W WARSZAWIE

Wydarzenia, eventy, artykuły, informacje

TOP 10 ATRAKCJI W WARSZAWIE

Co najciekawszego można zwiedzić i zobaczyć w Warszawie? Przedstawiamy TOP 10 atrakcji w Warszawie, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy.

1. Stare Miasto, czyli warszawska Starówka

Najstarsza część stolicy, wpisana na listę UNESCO. Turystyczne miejsce z niesamowitym klimatem. Wiele knajpek i restauracji. Podczas spaceru spotkasz ulicznych sprzedawców bądź artystów. Ciekawostką jest, że w każdym sezonie zimowym stawiany jest tor łyżwiarski, a w okresie świątecznym jarmarki bożonarodzeniowe. Warto odwiedzić Zamek Królewski (w środę wstęp bezpłatny – więcej informacji na stronie organizatora TUTAJ)

2. Taras Widokowy w Pałacu Kultury i Nauki (bilety od 12 do 22zł)

Niewątpliwie warto wybrać się na Taras Widokowy znajdujący się na 30 piętrze PKiN (114 m) i podziwiać Warszawe z lepszej perspektywy. Oczywiście zalecamy przed wejściem sprawdzić pogodę – najlepiej podziwia się widoki w bezchmurny dzień oraz wieczorem, gdy miasto jest już oświetlone. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

3. Łazienki Królewskie i muzeum

Czyli letnia rezydencja króla Stanisława Augsta. Warto wybrać się na spacer i zobaczyć na własne oczy pałac na wyspie czy pomnik Chopina. Do dyspozycji zwiedzających jest Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny oraz Ogród Chiński. Warto wybrać się na letni koncert pod pomnikiem Chopina, który odbywa się w każdą niedzielę (od połowy maja do końca września)

4. Pałac Prezydencki

Zabytkowy Pałac znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/48, zamieszkiwany przez Prezydenta Polski. Jest to integralna część Starego Miasta, którą warto wyróżnić. Ciekawostką jest, że to tutaj tysiące ludzi przyszło zapalić znicz w 2010 roku po katastrofie smoleńskiej. To w tym miejscu odbywały się różne uroczystości i przemówienia i słynna już obrona krzyża.

5. Muzeum Powstania Warszawskiego (bilety od 10 do 25zł

W niedzielę wstęp do muzeum jest bezpłatny) – Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. Muzeum upamiętnia wydarzenia z 1944 roku, zgromadziło ponad 30 tys. eksponatów. Odważni zwiedzający mogą przejść w ciemnościach przez udostępniony w tej części ekspozycji krótki odcinek kanału. Jest to replika murowanego kanału przełazowego, bardzo często wykorzystywanego przez powstańców.

6. Centrum Nauki Kopernik

Stosunkowo nowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić! To jedno z największych takich miejsc w Europie. Centrum Nauki Kopernik ma ponad 400 eksponatów pogrupowanych tematycznie, które można dotykać i używać. Oprócz stałych eksponatów często organizowane są wystawy czasowe. To miejsce zarówna dla dzieci, jak i dla dorosłych. Czas upłynie miło i szybko!

7. Multimedialny Park Fontann

Kompleks czterech fontann i znajduje się na terenie nazywanym Podzamczem. W piątkowe i sobotnie wieczory (od maja do września) odbywają się tutaj 30-minutowe pokazy multimedialne „woda-światło-dźwięk”. W każdym sezonie na wodnych ekranach Multimedialnego Parku Fontann prezentowany jest nowy pokaz w formie animowanej opowieści. Miejsce cieszy się dużą popularnością w wiosenne i letnie wieczory i to tutaj zbierają się tłumy ludzi, aby podziwiać “tańczące” światła. Robi wrażenie!

8. Warszawska Syrenka

Jeden z symboli Warszawy, czyli półkobieta półryba. Dwa najsłynniejsze pomniki Syrenki znajdziemy na rynku Starego Miasta oraz na Powiślu, w pobliżu mostu Świętokrzyskiego. Syrenka jest bohaterką kilku warszawskich legend, w które warto się zagłębić poznając to miasto.

9. Pałac w Wilanowie

Czyli barokowa perełka Warszawy. Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a następnie Augusta II. Warto dodać, że Pałac i ogród zachowały niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji. W każdą zimę warto wybrać się do Królewskiego Ogrodu Światła – znajdziesz tam tysiące świateł, które w czasie specjalnych pokazów tańczą w rytm muzyki klasycznej. Świetny klimat!

10. Muzeum Historii Żydów Polskich, POLIN

Muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów. Muzeum POLIN powstało w symbolicznym miejscu w centrum Warszawy: na Muranowie zatem w przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów; w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Muzeum dopełnia historię tego miejsca: pobliski pomnik Bohaterów Getta upamiętnia, jak polscy Żydzi ginęli, muzeum zaś przypomina, jak żyli.W 2016 roku Muzeum POLIN zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016.