Obecność / Brak / Ślady | Premiery z rezydencji artystycznych

Obecność / Brak / Ślady | Premiery z rezydencji artystycznych

Obecność / Brak / Ślady | Premiery z rezydencji artystycznych

08. MajMaj. 2020 18:30 - 19:00

W każdy piątek o 20:30 zapraszamy na premiery rejestracji prac zrealizowanych podczas rezydencji artystycznych w latach 2014-2017 w Muzeum POLIN. Materiały wideo będą dostępne online przez 25 godzin.

Artystki i artyści pochodzący między innymi z Polski, Izraela, Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Ameryki Północnej i Południowej, prezentują różnorodne podejście do problematyki dziedzictwa żydowskiego i wielokulturowości, tworząc wielogłosowy komentarz do historii i współczesności.

Podczas swoich pobytów rezydenci realizowali projekty odnoszące się do historii i z nią dyskutujące, a także angażujące na różnych poziomach mieszkańców Warszawy. Efektem ich prac są m.in projekty filmowe, które będziemy mieli przyjemność prezentować online.

"Obecność, brak, ślady" - to kategorie, które zostały przyjęte za punkt wyjścia do realizowanych przez artystów projektów.

W pierwszej edycji programu (2014-2016), rezydenci podejmowali temat materialnego i niematerialnego dziedzictwa, odwołując się zarówno do kanonu kultury żydowskiej, jak i klisz czy stereotypów, które wokół niej narosły. Pochylając się nad mikrohistorią, uruchamiali uniwersalne pytania, wykraczające daleko poza lokalny kontekst.

W kolejnej edycji programu rezydencji (2016-2017) postanowiliśmy pogłębić tematykę doświadczenia żydowskiego po 1989 roku. Wspólna pozostała natomiast strategia - nadal interesowała nas m.in. krytyczna analiza współczesnej debaty publicznej, pamięci społecznej, żydowskiego dziedzictwa kulturowego, wiedzy i wyobraźni potocznej, a także ponadnarodowe praktyki pamiętania i zapominania czy alternatywne polityki historyczne.

#PolinMuseumOnline #zostańwdomu #zpolinmuseum

===
Program rezydencji artystycznych realizowano w latach 2014-2017 (w dwóch edycjach). Działanie "Muzeum otwarte - edukacja w działaniu" realizowane jest w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe", komponent "Oblicza różnorodności".

===
Muzeum POLIN powstało w znacznej mierze dzięki Darczyńcom - ludziom dobrej woli. To im zawdzięczamy istnienie wystawy stałej. Dzisiaj każdy może włączyć się w dzieło wsparcia Muzeum POLIN. Będziemy wdzięczni za każdą darowiznę na cele statutowe muzeum.

Wystarczy zrobić przelew, na dowolną kwotę, na numer konta:
43 1240 1040 1111 0010 9774 5425

W tytule przelewu: "darowizna na cele statutowe Muzeum POLIN"

https://www.facebook.com/events/228238441954139/

Event wygasł

Event w toku

Lokalizacja

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram

  • Goście

  • Frekwencja

  • Przewidywanie

  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_date

stec_replace_icon_div

stec_replace_min / stec_replace_max °stec_replace_temp_units

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by Forecast.io