Wiosna, wiosna, ach to ty! Ziołowy zakątek i ludowy skansen.

Wiosna, wiosna, ach to ty! Ziołowy zakątek i ludowy skansen.

Wiosna, wiosna, ach to ty! Ziołowy zakątek i ludowy skansen.

16. MajMaj. 2020 05:00 - 17:00

Zapraszamy na wyjazd w czasie którego będziemy mogli integrować się z naturą, własnoręcznie przygotować mieszankę ziołową do spożycia oraz poznamy uroki życia na dawnej wsi.

Wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji, ulokowany jest Ziołowy Zakątek. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać i toczyć swoim leniwym tempem, zgodnym z naturą i cyklami pór roku.

---------------------------
Wszystkie informacje na temat wyjazdu dostępne na stronie platformy Evenea: https://evenea.pl/event/ziolowyzakatek

Terminy wszystkich wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie firmowej: www.zwiedzajznami.com.pl
---------------------------

Na tych czystych i pięknych terenach wciąż żywa jest tradycja zielarska, rdzenni mieszkańcy Podlasia od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, korzystając z ich dobrodziejstwa i prozdrowotnych właściwości .

W Ziołowym Zakątku goście mają okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego.

Wśród dobiegających zewsząd aromatów ziół i przypraw goście mogą komponować własne mieszanki herbaciane, tworzyć nalewki na bazie cennych surowców zielarskich, jak również zasięgnąć wiedzy zielarskiej podczas przemierzania ścieżek edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego.

Podlaski Ogród Ziołowy został założony w 2007 roku, chociaż przygotowania do jego utworzenia rozpoczęto już na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. W 2011 roku uzyskał on status Ogrodu Botanicznego oraz członka Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce. Specyfiką Ogrodu są kolekcje populacji dziko rosnących roślin leczniczych pozyskiwanych z obszaru Wschodniej Polski, stanowiące materiał badawczy wykorzystywany m.in. przez współpracujące z Ogrodem instytucje naukowe.

----------------------------

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka powstało w 1962 r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ciechanowca pod organizacyjnym kierownictwem lekarza dr Pawła Olszewskiego i nauczyciela mgr Kazimierza Uszyńskiego.

Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969.

W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono 47 zabytkowe obiekty architektury drewnianej ( XVIII - pocz. XX w.), które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz. Muzeum posiada punkty zamiejscowe w Drewnowie ( wiatrak z zagrodą młynarza), Dąbrowie Łazy (wiatrak) i Winnie Chroły (Szkola Wiejska).

PROGRAM RAMOWY

Spotykamy się w sobotę, 16.05.2020 o godzinie 7:00 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. Wyruszamy o godzinie 7:15 w kierunku Ziołowego Zakątka (Koryciny).

10:00 - spotkanie z lokalnym przewodnikiem.

Zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego w towarzystwie lokalnego przewodnika - gawęda o ziołach, opowiadanie o właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia.

Warsztaty ziołowe - uczestnicy warsztatów własnoręcznie wykonują mieszanki ziołowe: wykonanie własnych herbatek z udostępnionych ziół, według naszych przepisów.

Około godziny 13:00 przerwa obiadowa. Posiłek we własnym zakresie w lokalnej karczmie.

Przejazd z Ziołowego Zakątka do skansenu w Ciechanowcu.
Muzeum Rolnicze w Ciechanowcu. Spacer z przewodnikiem szlakiem zabytków architektury wiejskiej.

Odjazd w kierunku Warszawy około godziny 17:00. Planowany przyjazd na plac Bankowy około godziny 19:00.

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie "Arktour", numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/events/1529487257214688/

Event wygasł

Event w toku

Lokalizacja

Arktour Arkadiusz Żołnierczyk

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram

  • Goście

  • Frekwencja

  • Przewidywanie

  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_date

stec_replace_icon_div

stec_replace_min / stec_replace_max °stec_replace_temp_units

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by Forecast.io